Hizmetler

E-Ticaret

blank

Bee Medya olarak e-mağazanızı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir web sitesi açarak büyüklüğünüzü yansıtacak özel E-Ticaret hizmetleri sunuyoruz.

Türkiye’nin e-ticaret sektörü, özellikle son zamanlarda genç ve dinamik girişimcilerin katıldığı bir ortam haline gelmiştir. Teknolojilere uyumun artırılması, nüfusun artması, gelişmiş ödeme alternatiflerinin sunulması, bilgisayarların ve internetin yaygın kullanımı gibi nedenler sektörün hızlı ivmesini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Sektör hala hızla gelişiyor, ancak potansiyelin gerisinde kalıyor.

İnternetin günlük yaşamımızda çok yaygın olması, sosyalleşme faaliyetlerimizde bile değişikliklere neden olabilir. Bu değişim süreci, sosyal yaşamda pay sahibi olduğu alışveriş tercihlerinde kendini göstermektedir. Müşteriler artık fiziksel bir mağazadan ürün satın almak yerine zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmek için online alışveriş yapıyor. Tüketiciler, online bir fiyat karşılaştırması yaparak aradıkları veya ihtiyaç duydukları ürüne en hızlı şekilde ulaşmaktadır. Bununla birlikte, fiziksel mağazalarını online ortama taşımaya karar veren girişimcilerin satışlarını e-mağazalarıyla ikiye katlayabileceklerini söyleyebiliriz.

Fiziksel bir mağazaya sahip bir girişimciyseniz, e-ticarete hızla girerek ürün veya hizmetlerinizin hedef kitlesini genişletebilirsiniz.

E-Ticaret Hizmetleri Nedir?

Fiziksel mağazalarını E-Ticarete taşıyarak büyümek isteyen şirketler E-Ticaret hizmetleri başvurmaktadır. E-Ticaret hizmetlerinde önemli olan doğru altyapıya karar vermek ve sürekli erişilebilir bir şirketle çalışmayı tercih etmelidir. Sektördeki sitelerin artışıyla birlikte E-Ticaret şirketlerinde de artış olmuştur. Ancak, kalite ve E-Ticaret hizmetleri bazı şirketler için ön planda yer alırken, bazı şirketler müşterilerini yarı yolda bırakmaktadır.

Sunulacak E-Ticaret hizmetleri kişilere veya şirketlere göre farklılık gösterir. Kişilerin veya şirketlerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için ek modüller kullanılır. Son zamanlarda, E-Ticaret hizmetlerindeki bir diğer önemli nokta, SEO uyumlu E-Ticaret altyapısının sağlanmasıdır. Yazılımda SEO uyumluluğu ve arama motorlarında başarı sağlamayı amaçlamaktadır. Birçok altyapı şirketi bunu müşterilerine sağlarken, bazı şirketlerin bu özelliği yoktur. E-Ticaret siteniz SEO uyumlu bir altyapıya sahip değilse ne kadar SEO çalışması yapsanızda etkisini göstermeyecektir. Bu nedenle bir E-Ticaret sitesi kurarken bunlara dikkat etmenizi öneririz.

E-Ticaret Hizmetleri

Ayrıca, E-Ticaret hizmetlerinde birden çok hazır şablon seçeneği ve renk seçeneği ile sosyal medya bağlantıları, fatura modülleri, pazar yeri entegrasyonları ve daha pek çok gelişmiş özellik bulunmaktadır. Ayrıca, panel eğitimleri, SEO ile ilgili dökümanların iletimi, video ve görsel sunumlar da firmalar tarafından sağlanan E-Ticaret hizmetlerinde listelenmelidir.

E-Ticaret şirketlerinin sunduğu hizmetlerden biri de teknik destek hizmetidir. Teknik destek hizmeti, site sahiplerine altyapı sağlayan şirketler tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmet, tasarım ve yazılımla ilgili ayrıntıları, site hakkında bilgileri ve yaşanan sorunlara yönelik ön müdahalelere yönelik önlemleri ve çalışmaları içerir. Altyapı sağlayan bir şirket site sahipleri tarafından 7/24 erişilebilir olmalıdır, çünkü E-Ticaret siteleri her zaman çalışan personel gibi kesintisiz çalışmaya devam etmelidir. E-Ticarete adım atarken bunlara da dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın