Blog

Backlink Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

blank

Backlink, bir web sitesi adresini başka bir web sitesine bağlamak olarak tanımlanabilir. Bir web sitesindeki orijinal içeriği başka bir web sitesi kullanıcısı tarafından tanımlayıp bir bağlantı atarak, web sitenizin içeriği yayılmaya başlar. Web sitenizi Google Backlink aracılığıyla kullanmanın ve yaymanın bir sonucu olarak, web sitenizin değeri arama motorlarında artacak ve artacaktır. Unutulmamalıdır ki, web sitenizdeki orijinal içerik sayesinde, ne kadar kaliteli geri dönüşler elde ederseniz o kadar çok tutulacaktır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink almak, dikkatle takip edilmesi gereken çok önemli bir süreçtir. Büyük faydaları olabilir, ancak büyük kayıpları da olabilir. Hatta sitenizin yasaklanmasına neden olabilir. Arama motorları web sitemize geri çekilme yollarına dikkat eder. Bu bağlamda, güvenilir olmadığı düşünülen geri bağlantılar bu bağlamda zarar görebilir. Geri bağlantı alırken en hassas noktalardan biri, geri bağlantı alan sitelerin güvenilirliği ve kalitesidir. Backlink kaldırılması sırasında olabildiğince kalıcı olabilecek web sitelerinin bağlantılarını almak önemlidir. Yani, yüksek kaliteli bir web sitesinden veya popüler bir web sitesinden geçici olarak oluşturulan backlink, arama motorlarında ve ziyaretçilerin gözünde yükseltebilir. Bununla birlikte, geri bağlantı bağlantısı kaybolursa veya bağlantıyı kaldırırsanız, sitenizin itibarının aniden geri döneceğine dikkat edilmelidir. Bu bağlamda, Backlink Analizi çok önemlidir. Belirtildiği gibi, arama motorları tarafından güvenilmez olarak değerlendirildiğinde, yasaklamanıza kadar sonuçlara sahip olabilir. Öte yandan, bakarsanız, doğru ve başarılı bir araştırma sonucunda yapılabilecek bir backlink çalışması sitenizi düzleştirebilecektir.

 

  • Başka bir siteden, kendi siteniz için bir promosyon mektubu alarak
  • Küçük, önemsiz ve kukla web siteleri oluşturma ve bağlantı oluşturma
  • Özellikle önemli blogcular, metinleri altında yorum yaparak
  • Blogculardan web siteniz hakkında makaleler yazmalarını istemek

Unutulmamalıdır ki, en önemli backlink temas olmadan başkası tarafından yapılır ve başka biri tarafından beğenilir, aksi takdirde kendi inisiyatifinizi kullanarak yedekleme kullanmak bazı sorunlara neden olabilir. Bunlardan biri ve büyük olasılıkla spam olarak hayal edilmesidir. Arama motorları her gün sitelere verilen bağlantılar için değerlendirme kriterlerini değiştirmektedir. Bu nedenle, web sitesi adresine başka bir siteden bağlantı yoluyla gelecek kullanıcıların davranışı bile yakın gelecekte önemli olacaktır. Bu kullanıcıların sitenize giriş yapması yeterli değildir, aynı zamanda sitede geçirilen süre ve diğer sayfaları ziyaret edip etmedikleri de büyük önem taşır. Bu nedenle, web sitesi hazırlanırken, backlink sorunu göz ardı edilmemesi gereken bir sorun olacaktır. Sitenizi bu tür süreçlerle geliştirmek istiyorsanız, bunu profesyonel bir ekiple yapmak istiyorsanız, Bee Media SEO hizmetlerini kullanabilirsiniz!

Bir cevap yazın